Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Elbistan'da Hava

Haberler

 • Açılış ve Temel Atmayı, Vali Tanılır Yapacak (28 Haziran 2008)
  Açılış ve Temel Atmayı, Vali Tanılır Yapacak

  Nurhak'ta yapımı tamamlanan Hükümet Konağı ile Emniyet Amirliği binalarının açılışı ve 40 yataklı Nurhak Devlet Hastanesi'nin temeli, bugün Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın da katılacağı bir törenle yapılacak.
 • Otomobilden Ateş Açıp Kaçtı (28 Haziran 2008)
  Otomobilden Ateş Açıp Kaçtı

  Önceki akşam Yunus Emre Mahallesi'nde kimliği belirlenemeyen bir kişi beyaz renkli şahin marka otomobilden ateş açarak olay yerinden kaçtı.
 • Santrallere Park Teknik İle Akfen Talip (27 Haziran 2008)
  Santrallere Park Teknik İle Akfen Talip

  Afşin-Elbistan C ve D kömür sahalarında termik santral kurmak ve işletmek üzere rödovans karşılığı kömür üretim verilmesi hakkı ihaleleri dün gerçekleştirildi. 24 şirketin şartname aldığı ihalelerde sadece Park Teknik A.Ş. ile Akfen İnşaat-Akfen Enerji Ortak Girişim Grubu'ndan teklif geldi.
 • Halk Bankası'ndan ETSO Üyelerine Uygun Kredi (27 Haziran 2008)
  Halk Bankası'ndan ETSO Üyelerine Uygun Kredi

  Halk Bankası ile Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) arasında bir protokol imzalandı. ETSO Başkanı Mustafa Paksoy, protokol kapsamında oda üyelerinin Halk Bankası'ndan uygun koşullarda kredi kullanabileceğini belirtirken, Halk Bankası Elbistan Şubesi Müdürü Osman Zeki Özmen de protokolün oda üyelerine 36 ay vadeli kredi imkânı sunduğunu kaydetti.
 • Afşin Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Konferans (27 Haziran 2008)
  Afşin Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Konferans

  Afşin Ticaret ve Sanayi Odası "Türkiye'de Son Ekonomik ve Siyasi Gelişmeler" konulu konferans düzenledi. Konferans sonunda 2007 vergilendirme dönemi kurumlar vergisi rekortmenleri, gelir vergisi rekortmenleri ile birlikte 70 yaş üzerinde halen mesleklerini icra eden Afşin esnafına plaket verildi.
 • ETSO'dan ELGİKAD'a Destek Geldi (27 Haziran 2008)
  ETSO'dan ELGİKAD'a Destek Geldi

  Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Mustafa Paksoy, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Elbistan Girişimci Kadınlar Derneği'ni ziyaret etti.
 • Emniyete 3 Yeni Araç Alındı (27 Haziran 2008)
  Emniyete 3 Yeni Araç Alındı

  Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne 3 tane sıfır kilometre araç alındı. Emniyet Müdür Vekili Emniyet Amiri Ahmet Topal, araçların önümüzdeki günlerde hizmete gireceğini söyledi.
 • Marmaris'te Aranan Şüpheli Elbistan'da Yakalandı (27 Haziran 2008)
  Marmaris'te Aranan Şüpheli Elbistan'da Yakalandı

  Muğla'nın Marmaris İlçesi’nde uyuşturucu kullanmak ve bulundurmak suçundan aranan bir kişi, Elbistan'da yakalandı.
 • Mehmet Bolat'tan Mitinge Davet (27 Haziran 2008)
  Mehmet Bolat'tan Mitinge Davet

  Memur-Sen Elbistan Temsilcisi Mehmet Bolat, bir basın toplantısı düzenleyerek tüm üyelerini ve Elbistan halkını 28 Haziran Cumartesi günü Malatya'da yapılacak olan Aydınlık Yarınlar İçin Demokrasi ve Milli Egemenlik Mitingi'ne davet etti.
 • C ve D'nin İhaleleri Bugün Yapılacak (26 Haziran 2008)
  C ve D'nin İhaleleri Bugün Yapılacak

  Afşin-Elbistan C ve D Kömür Sahalarının termik santral yapımı şartıyla rödovans karşılığında özel şirketlere verilmesini öngören ihaleler bugün gerçekleştirilecek.
 • Emniyet Amiri Oldular (26 Haziran 2008)
  Emniyet Amiri Oldular

  Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Başkomiserler Osman Yıldırım, İsa Karabudak ile Dinçer Dinç, girdikleri rütbe terfi sınavını kazanarak Emniyet Amiri oldular. Başkomiserler, Emniyet Amiri rütbelerini 30 Haziran'da takacaklar.
 • Hırsızlar Yine İşbaşında (26 Haziran 2008)
  Hırsızlar Yine İşbaşında

  Önceki akşam Yeşilyurt ve Esentepe Mahalleri'nde 2 ayrı markette hırsızlık meydana geldi. Marketlere giren kişi ya da kişiler, çaldıkları, sigara ve paralarla kayıplara karıştılar.
 • Ciner Grubu Afşin'e Okul Yaptıracak (26 Haziran 2008)
  Ciner Grubu Afşin'e Okul Yaptıracak

  Ciner Grubu, Afşin'e meslek lisesi yaptıracak. Park Holding Koordinatörü Güray Eken, meslek lisesinden mezun olanların Ciner Grubu bünyesinde istihdam edileceğini söyledi.
 • "İlanların Kaldırılması, Yerel Gazetelerin Çökertilmesidir" (26 Haziran 2008)

  Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Mustafa Paksoy, yerel gazeteleri ayakta tutan ihale ilanlarının kaldırılmasının yerel gazeteleri çökerteceğini belirterek; "ETSO olarak her zaman basınımızın arkasında ve destekçisi olacağız" dedi.
 • Köy Yolları İçin İhaleye Çıkılıyor (25 Haziran 2008)
  Köy Yolları İçin İhaleye Çıkılıyor

  Elbistan İlçesi ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği, KÖYDES Projesi kapsamında çalışmalarına başlıyor ve ilk etapta 6 köy yolunun stabilizesini yaptıracak. Toplam 23,6 kilometrelik stabilize yol için 2 Temmuz’da ihaleye çıkılacak.
 • Üstün Başarıya Takdirname (25 Haziran 2008)
  Üstün Başarıya Takdirname

  Mayıs ayı içerisinde Elbistan'da meydana gelen silahlı saldırıda olay yerinden kaçan zanlıyı yakalayan Polis Memuru Adem Saçlı takdirname ile taltif edildi. Saçlı, takdirnamesini Başkomiser İsmail Müftüoğlu'nun elinden aldı.
 • İstimlakzedelere İçin İstihdam Toplantısı (25 Haziran 2008)
  İstimlakzedelere İçin İstihdam Toplantısı

  Afşin Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, arazileri istimlak edilen vatandaşlar için 'Afşin’de İstihdam ve Eğitim' konulu toplantı düzenledi.
 • Bodrum'dan Başarıyla Döndüler (25 Haziran 2008)
  Bodrum'dan Başarıyla Döndüler

  Elbistan Mükrimin Halil Lisesi, Bodrum'da düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Etkinliği'nde Türkiye ikincisi ve dördüncüsü oldu. Beden Eğitimi Öğretmeni Adnan Kunili, etkinlikte en iyi giysi ödülünü de Mükriminin Halil Lisesi’nin aldığını söyledi.
 • Güreşçi Hasan Güler'den Arslan'a Ziyaret (25 Haziran 2008)
  Güreşçi Hasan Güler'den Arslan'a Ziyaret

  29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arası Denizli'de yapılan Minikler Serbest Güreş Şampiyonas'nda ilçemizi temsil eden güreşçilerden Hasan Güler, Izgın Belediye Başkanı Seydi Ahmet Arslan'ı ziyaret etti.
 • Mesleki Eğitim'in Öğrencileri Almanya dan Döndü (25 Haziran 2008)
  Mesleki Eğitim'in Öğrencileri Almanya dan Döndü

  Avrupa Birliği Eğitim projeleri kapsamında hazırlamış oldukları proje ile Almanya'da 1 ay eğitim gören Elbistan Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri Almanya'dan döndü. Proje Sorumlusu Metal İşleri Öğretmeni Salih Avcı, eğitimin verimli geçtiğini söyledi.
 • Motosikletle Otomobil Çarpıştı (25 Haziran 2008)
  Motosikletle Otomobil Çarpıştı

  Malatya Caddesi'nde motosiklet ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında yaralanan olmazken araçlarda maddi hasar meydana geldi.
 • Destekleme Başvuruları 1 Temmuz'da Başlıyor (24 Haziran 2008)
  Destekleme Başvuruları 1 Temmuz'da Başlıyor

  İlçe Tarım Müdürü Recep Yılmaz, bir basın açıklaması yaparak, hayvancılığın desteklenmesi başvurularının 1 Temmuz 2008 tarihinde başlayacağını söyledi. Recep Yılmaz, desteklemeden yararlanmak isteyenlerin başvuru süreleri içerisinde Elbistan İlçe Tarım Müdürlüğü'ne müracaat etmelerinin yeterli olacağını ifade etti.
 • Karısını Av Tüfeğiyle Yaraladı (24 Haziran 2008)
  Karısını Av Tüfeğiyle Yaraladı

  Elbistan'da karı-koca arasında çıkan tartışmada E.S. (35), eşini av tüfeği ile vurarak yaraladı.
 • "MHP, Sorunların Çözümünde Akılcı Politikalar Üretmektedir" (24 Haziran 2008)

  2007 genel seçimlerinde MHP'den milletvekili aday adayı olan Avukat Günay Kodaz, MHP'nin ülkenin sorunlarının çözümünde akılcı ve doğru politikalar ürettiğini belirterek, aynı hassasiyeti beklediğini söyledi.
 • "Elbistan Halkında Umursamazlık Var" (24 Haziran 2008)

  Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Başkomiser İsmail Müftüoğlu, ilçedeki trafik güvenliğini sağlama adına denetimlerini aralıksız olarak sürdürdüklerini, fakat Elbistan halkının umursamaz bir tavır sergileyerek kurallara uymadıklarını söyledi.
 • Erzincanlı, Şiirleriyle Elbistanlıları Mest Etti (24 Haziran 2008)
  Erzincanlı, Şiirleriyle Elbistanlıları Mest Etti

  Elbistan Kültür Değerlerini Koruma ve Yaşatma Derneği'nin düzenlemiş olduğu 'En Sevgiliye Şiir Şöleni'ne katılan Dursun Ali Erzincanlı, okumuş olduğu şiirlerle Elbistanlılara unutulmaz bir gece yaşattı.
 • Metro'da Yeni Seferler Yolda (24 Haziran 2008)
  Metro'da Yeni Seferler Yolda

  Elbistan Metro Turizm Yazıhane Müdürü Sermest Genç, açıldıkları günden bu yana Elbistan halkının büyük desteklerini gördüklerini belirterek yakında Ankara ve İstanbul dışında da yeni seferler düzenleyeceklerini söyledi.
 • Polisevi Restorana Görkemli Açılış (24 Haziran 2008)
  Polisevi Restorana Görkemli Açılış

  Geçtiğimiz günlerde Pizza Hot Sahibi Ahmet Suat Uğurlu’nun yönetimini aldığı Polisevi Restoran görkemli bir açılış kokteyli yaptı.
 • Çomudüz'de 10 Yıllık Su Hasreti Bitiyor (24 Haziran 2008)
  Çomudüz'de 10 Yıllık Su Hasreti Bitiyor

  Afşin'e bağlı Çomudüz Köyü Alimpınar mezrasının 10 yıllık su sorunu Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından çözülüyor.
 • "Doğmamış Çocuğa Don Biçmemek Lazım" (23 Haziran 2008)

  TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, AK Parti'nin kapatılması halinde yeni partinin başına AK Partili eski vekil ve Devlet Bakanı Abdullatif Şener'in geçeceği yönündeki açıklamaları ve anketleri; "Doğmamış çocuğa don biçmemek lazım" sözleriyle değerlendirdi.
Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ


RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com