Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Boş Laf Değil, İcraat İstiyoruz

Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, Adatepe, Kavaktepe ve Karakuz Barajları’nın santralleri yapacak olan firmalar tarafından yapılacağını, barajlar hakkında müjde veren milletvekillerin olduğunu belirterek; -Bu barajların sulama kanalları yapılacak mı? Boş konuşmayı, 30 yıl öncenin politikasını yapmayı bıraksınlar icraat istiyoruz- dedi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 16 Haziran 2008 10:58

Elbistan’da barajların 50 yıldır bir muamma olarak sürüp gittiğini belirten Elbistan Ziraat Odası başkanı Mehmet Ali Bulut, barajların bu zamana kadar ihmal edilmesinin akla mantığa sığmadığını söyledi.

Elbistan’da ırmakların 8 ay boyunca boşa aktığını, 4 ay tarla sulamak için su bulamadıklarını söyleyen Bulut; “Kuraklıkla pençeleşirken Adatepe Barajı’nın yüzde atmış gövde dolgusu bitmiş iken, 6 yıldır bir kürek toprak bile konmadı,  Karakuz,  Kavaktepe Brajlarının adı unutuldu. Geçenlerde bir milletvekili Adatepe ile ilgili ‘müjde vereceğiz’ diyor. Bu milletvekili neyin müjdesini verecek? 26 Haziran 2008 tarihinde Afşin-Elbistan C ve D Termik Santralleri’nin ihalesi var. Adatepe ve Karakuz’unda bu ünitelerle santraların su alımı için gövdelerinin yapılıp santralardan su almak için birlikte ihale edileceği duyumlarımız arasında. Şimdi tamamen sulama amaçlı barajlarımızın suyunu almak için santrallere yamayarak mı müjde verilecek? Santral ihalesinden hemen sonra bu barajların kanal, kanalet yapımı başlayacak mı? 2009’un ilk aylarında kanalların yapımı başlayacak. Bütçe görüşmelerinde buralara para ayrılmış mı? Hiçbir milletvekili ilgili bakana soru önerisi verdi mi? Mecliste konuşması gerekenler, burulara gelip boş konuşmayı, 30 yıl öncenin politikasını yapmayı bıraksınlar icraat istiyoruz. Gerçekçilik istiyoruz. Samimiyet istiyoruz. Çiftçilerle alay edilmesini istemiyoruz” dedi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com