Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

SBS'ye 5 Bin 429 Öğrenci Girecek

Hafta sonu ilköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin katılımıyla yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) Elbistan'da 5 bin 429 öğrenci girecek. Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kızmaz, nüfus cüzdanı olmayan öğrencilerin sınava kesinlikle alınmayacağını belirterek veli ve öğrencileri uyardı.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 18 Haziran 2008 12:21

İlköğretim öğrencilerinin 8. sınıf sonunda girdikleri OKS’nin bu yıl itibariyle kaldırılarak yerine getirilen SBS’nin ilki, 21-22 Haziran 2008 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sınav hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Kızmaz; “Cumartesi günü 10 okul ve 147 salonda yapılacak olan sınava 2 bin 624 ilköğretim 6. sınıf öğrencisi, Pazar günü 12 okul ve 167 salonda yapılacak olan sınava 2 bin 805 ilköğretim 7. sınıf öğrencisi girecek. Toplamda 5 bin 249 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek olan SBS sabah saat 10.00’da başlayacak ve 120 dakika sürecek. Sınava Elbistan dışından Ekinözü ve Nurhak İlçeleri’nden de öğrenciler girecek” dedi.

Ali kızmaz ayrıca, sınavda öğrencilerin sınav giriş belgelerinin dışında nüfus cüzdanlarını da bulundurmaları gerektiğini belirterek; “Nüfus cüzdanı olmayan öğrenciler kesinlikle sınava alınmayacaklardır. O nedenle sayın velilerimizi şimdide uyarıyoruz. Eğer çocuklarının kimlikleri kaybolmuş ise sınavdan önce İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne giderek çıkartsınlar. Sınavda kimlik kayboldu, kimlik evde kaldı gibi herhangi bir bahane kabul edilemeyecek olup, nüfus cüzdanı olmayan öğrenciler sınava alınmayacaklardır” dedi.

 

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2019 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - www.bizimogretmenler.com