Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Taki Tapancı, Genel Merkez Yönetimine Seçildi

Elbistan'daki gaziler ve şehit aileleriyle birlikte 2008 yılında Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Elbistan Şubesi'ni açan Taki Tapancı, 12 Mayıs'ta gerçekleştirilen Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi Olağan Kongresi'nde yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Tapancıi daha sonra Denetleme Kurulu Başkanlığı'na getirilirken, Elbistan Şubesi Başkanlığı'nı da Übeydullah Erbilen'e devretti.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 21 Mayıs 2012 12:32

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi 14. Olağan Genel Kurulu 12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti ve mevcut Başkan Taner Uran’ın güven tazelediği kongrede Elbistan Şubesi Başkanı Taki Tapancı da genel merkez yönetimine girmeyi başardı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilen Taki Tapancı, daha sonra Genel Merkez Denetleme Kurulu Başkanlığı’na getirildi. Tapancı, yeni görevi nedeniyle 4 yıldır sürdürdüğü Elbistan Şubesi Başkanlığı’ndan istifa ederken, görevi de Übeydullah Erbilen’e devretti. Görevi devrederken bir konuşma yapan Taki Tapancı; “Önceki gün teröre kurban verdiğimiz 3 subay ve 1 er kardeşimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerine de başsağlı diliyorum. 12 Mayıs 2012 tarihinde Elbistan’ı temsilen 8 delege arkadaşımızla beraber gittiğimiz Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi 14. Olağan Genel Kurulu’nda, kendi tarihinde ilkler yaşandı. Bu ilklerden bir tanesi 2 tane şube başkanımızın genel merkez yönetimine katılmaları oldu. Bunun bir tanesi değerli arkadaşım Isparta Şube Başkanı Emin Pınar, Elbistan’ı temsilen de şahsım genel merkez yönetimine seçildim” dedi.

Derneğin Elbistan’da 4 yıl önce kurulduğunu ve kurulduğu 2008 yılından bu yana da dernek üyelerinin desteğiyle 4 yıldır şube başkanlığını yaptığını belirten Tapancı; “Bu zaman zarfında gerek acı, gerek tatlı birçok güzel günlerimiz geçti. Birçok şey yapmaya çalıştık, bazılarını da yapamadık. Ben, geçen 4 yıl zaman zarfında varsa hatalarım, kusurlarım arkadaşlarımdan özür diliyor, haklarını helal etmelerini istiyorum. Benim de hakkım varsa arkadaşlarıma helal olsun. Tabi yer yer Elbistan’ımız çeşitli sivil toplum örgütleri aracılığıyla dışarıda temsil ediliyor. Bundan sonra da inşallah şahsım, Elbistanlı şehit ve gazilerimizi Ankara’da en güzel şekilde temsil etmeye çalışacağım. Yine söylüyorum. 4 yıl zaman zarfında güzel günlerimiz geçti. Bu nedenle yine sıkıntısı olan, yine derdi olan maddi-manevi benim telefonum 7 gün 24 saat arkadaşlarıma açık, kapım açıktır. Gerek Ankara’da gerek burada her zaman beklerim arkadaşlarımı” dedi.

Konuşmasının devamında yönetime ve üyelere birlik beraberlikten ayrılmama tavsiyesinde bulunan Taki Tapancı; “Malumunuz benden sonra tüzük gereği yeni bir yönetim meydana çıkacak. Bu yönetimde arkadaşlarımızın almış olduğu karar itibari ile aksi bir durum olmazsa yeni yönetim kurulu başkanımız, gazi arkadaşımız Übeydullah Erbilen’dir. Benim arkadaşlara tavsiyem, hiçbir zaman birlik ve beraberlikten ayrılmayın. Çünkü herkes 20 yaşındaki evladını verdi, arkadaşlarımız kolunu, bacağını, gözünü, çeşitli uzuvlarını vermek şartıyla gözlerini kırpmadan bayrak inmesin, vatan bölünmesin, ezanlarımız susmasın diye mücadele ettiler. Bizi bir araya getiren amaç ve gaye de budur. Bu milli ve manevi değerlerimizi sizden istirhamım hiçbir zaman unutmayalım. Birbirimizi rencide etmeyelim. Çünkü biliyorsunuz bizi bizden başka kimse anlamıyor.

Bundan sonra inşallah sizlerin sesini Ankara’da en güzel şekilde duyurmaya çalışacağım. Özlük haklarıyla ilgili meselelerde üstüme düşen görevi inşallah layıkıyla yerine getirmeye çalışacağım. Benim bu göreve getirilmem de emeği geçen başta üye arkadaşlarıma, daha sonra delege arkadaşlarımıza, bize bu görevi layık gören değerli genel başkanıma huzurlarınızda teşekkür ediyor, tekrar haklarınızı helal etmenizi istirham ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Taki Tapancı, görevi Übeydullah Erbilen’e devretti. Görevin devir tesliminde dernek yönetimi ve üyeleri de yer aldı.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: