Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Şeker İlköğretim Okulu Açıldı

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne bağlı Şeker Sanayi Mensupları Hayır ve Eğitim Müesseseleri Kurma Derneği tarafından yaptırılan Elbistan Şeker İlköğretim Okulu'nun açılışı düzenlenen bir törenle yapıldı.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 28 Kasım 2008 11:13

Pınarbaşı’na inşa edilen 24 derslikli Şeker İlköğretim Okulu’nun açılışı için düzenlenen törene, Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Elbistan Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Ekinözü Kaymakamı Mehmet Parlak, Elbistan Belediye Başkanı Abdullah Paksoy, Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Azmi Aksu, TİSAV Vakfı Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül, Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Özden Doğan, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Akgül, Afşin Belediye Başkanı İrfan Gedikbaşı, Ekinözü Belediye Başkanı Erol Üstü, daire amirleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende bir konuşma yapan Elbistan Kaymakamı Ahmet Altıntaş; “Okulumuzun içinde bulunduğu bölge elbistanın en hızlı yapılaşma içerisinde bulunduğu bir bölgedir. Bölgede hizmet veren Yunus Emre İlköğretim Okulu 1634 öğrencisiyle ilçemizde en fazla öğrenciye sahip okuldur. Şeker İlköğretim Okulu bölgeyi rahatlatacaktır. Okulumuz 20 derslik olup 650 bin YTL’ye mal olmuştur. Okulumuzun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mehmet Azmi Aksu ise; “1926 yılında büyük önder Atatürk’ün direktifleri ile başlatılan şeker sanayi Cumhuriyetimizin ilk sanayi kuruluşu olarak tarihte yerini almıştır. Cumhuriyet Türkiyesinin iktisadi yapılanmasında bir lider olan şeker sanayi temel işlevi olan şeker üretimi yanında bulunduğu bölgenin vatandaşlarına ve çalışan personeline sosyal aktiviteyi kazandırmayı da görev bilmiştir. Bu bağlamda kendi bünyesinde okullar, kapalı-açık spor sahaları, lokanta, misafirhane, öğrenci yurtları ve sinema salonu gibi pek çok sosyal tesisler kurmayı ihmal etmemiştir.  Bu bağlamda Türk Şeker’de kayıtsız kalmamıştır. Türk Şeker’in verdiği katkılar yanında şeker sanayi çalışanları da boş durmamış. Kendi aralarında 1951 yılında Hayır ve Eğitim Müesseseleri Derneğini kurmuştur. İşte bu dernek Elbistan gençlerine armağan etmek ve eğitim seferberliğine katkıda bulunmak amacı ile açılışı yapılacak olan ilköğretim okulu bizlerin buraya toplanmasına vesile olmuştur. Bu doğrultu da şeker fabrikalarının bulunduğu bölgelerde 22 adet ilköğretim okulu, 2 adet 1500 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu, 30 adet camii ve 1 adet çocuk bakım evi yaptırmıştır. Bu güne kadar yapılan okullar Milli Eğitim Bakanlığı’na, camiler diyanet işleri başkanlığına ve öğrenci yurtları ise Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun hizmetine verilmiştir. Bu gün 20 derslik Elbistan Şeker İlköğretim Okulu’nun hizmete sunulmasından onur duyacağız” şeklinde konuştu.

Vali Mehmet Niyazi Tanılır ise yapmış olduğu konuşmasında; “Hükümetimiz Milli Eğitime çok önem vermektedir ve en yüksek ödeneği ayırmaktadır. Eğitime yüzde yüz katkı projesi ile kuruluşlar eğitime büyük katkı sağlamaya başlamışlardır. Çağımızın olmazsa olmazı internet artık okullarımıza girmektedir. Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı bir çok çalışma yapmıştır. Elbistan en büyük ilçemiz. Bu bağlamda çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından okulun açılışı gerçekleştirildikten sonra törene katılanlar okulu gezdi.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

KÜBRANUR DEMİRCİ [ 07 Mayıs 2009 15:25 ]

SAYIN ŞEKER İ.Ö.OKUL BEN SİZİN ÖĞRENCİNİZİM VE OKULMU ÇOK SEVİYORUM(ÖĞRETMENLERİMİDE)

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: