Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Aşure Dağıttı

Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Okul Aile Birliği ve öğrenci velileri tarafından Muharrem ayı nedeniyle hazırlanan 7 bin kişilik aşure vatandaşlara dağıtıldı.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 28 Kasım 2013 10:44

                     Okul binasında ve şehir merkezinde 7 farklı noktanın yanı sıra huzurevi, cezaevi, öğrenci yurtları ve hastanelerde Muharrem ayı nedeniyle hazırlanan aşure dağıtılırken, aşureden yiyen vatandaşlar ise teşekkür ettiler.

            Hacı Bektaş Veli Ortaokulu’nda düzenlenen aşure dağıtımı etkinliğine Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, Elbistan Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, Elbistan Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Elbistan Milli Eğitim Şube Müdürü ve Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Müdürü Faik Türk, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

            Aşure dağıtımı sırasında bir konuşma yapan Milli Eğitim Şube Müdürü ve Hacı Bektaş Veli Ortaokulu Müdürü Faik Türk, “Aşure etkinliğimizin çıkış noktası, öğrencilerimiz Muharrem ayı boyunca oruç tutuyorlar, bu tuttukları oruçlara ikram olarak veliler tarafından hazırlanmış bir ikramdır. Aşuremizdeki bütün malzemeler öğrencilerimiz, velilerimiz tarafından bir araya getirilmiştir. Yani Hz. Nuh’un gemisindeki aşurenin hazırlanışını örnek alarak kendimize bu amaçla bu amaçla aşuremizi organize ettik. Sadece okulumuzda değil, Elbistan’ın 7 farklı noktasında aşure dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu aşureye öğrencilerimiz sadece nohut, fasulye, üzüm katmadılar, gönüllerini, sevgilerini, paylaşımlarını, inançlarını kattılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

            Faik Türk’ün konuşmasının ardından okul öğrencilerinden Hatice Doğan tarafından Kerbela Olayı’nı anlatan bir kaside okundu. Okunan kasidenin ardından aşure ikramı yapıldı.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: