Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Tüp Dolum Aparatı Bulundurmaya 280 Bin TL Ceza

Çoğulhan'da faaliyet gösteren otogaz istasyonuna, mutfak tüpü dolum aparatı bulundurduğu gerekçesiyle Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 280 bin TL idari para cezası kesildi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 2 Tarih  Tarih : 08 Aralık 2009 11:10

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu, petrol istasyonlarında yapmış oldukları denetimler sonucunda kurallara aykırı davranan otogaz ve petrol istasyonlarına yine ceza yağdırdı.

Para cezası kesilen istasyonlar arasında Afşin’e bağlı Çoğulhan Beldesi’nde Elbistan Yolu üzerinde faaliyet gösteren bir otogaz istasyonu da bulunuyor.

Kurum, istasyona 280 bin TL ceza verirken, ceza nedenini kararında şu şekilde açıkladı; “LPG otogaz bayilik lisansı alınmış olan istasyon dahilinde mutfak tüpü dolumuna yarayan aparat bulundurmasının Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ve Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasının 4 numaralı bendine ve Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Lisans Yönetmeliğinin 26. maddesinin 1/e bendine aykırılık teşkil ettiği anlaşıldığından, ilgili gerçek kişi hakkında 5307 Sayılı Kanun’un. 16. maddesinin ikinci fıkrasının b/1 numaralı alt bendi ve Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası Kanunu ve Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Kanunun 16. Maddesi Uyarınca 2009 Yılında Uygulanacak Para Cezaları Hakkında Tebliğ hükümleri gereğince belirlenen 280.000 TL idari para cezası uygulanmasına karar verilmiştir.”

Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’ndan 280 bin TL idari para cezası kesilen söz konusu istasyonun Danıştay’a başvurarak karara itiraz etme hakkı bulunurken, cezanın tebliğ edildiği tarihten itibaren 60 gün içerisinde cezasını ödemesi durumunda, 280 bin TL’lik cezada yüzde 25’lik bir indirim uygulanacak.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 2 yorum yazılmıştır.

Murat [ 20 Aralık 2010 16:20 ]

Bu kadar allahsızlık olmaz istasyonla geçinen kaç aile var hepsi perişan olmuştur ben yabancıyım ama bunu kimse kabul edemez uyarı hakkı olmalı daha sonrasında hak ettiği ceza uygulanmalı devlet devlet değil para tuzağı zaten hep bu yüzden kaybediyoruz

hamza [ 17 Aralık 2009 15:50 ]

bir petrol 280 bin tl hiç kazana biliyormu insan bi uyarır bukadar insafsızlık olurmu 280bın verecegıne bi petrol yakarım daga çıkarım

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: