Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

Telefon Dolandırıcıları Hız Kesmiyor

Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen bazı vatandaşlar, kendilerini arayıp 'ikramiye kazandınız, ben savcıyım, komiserim' gibi yalanlar söyleyen dolandırıcıların tuzağına düşmeye devam ediyor. Elbistan'da meydana gelen telefonla dolandırıcılıkta bir kişi dolandırıcılara 3 bin 840 TL kaptırırken, bir başka kişi de 2 bin TL kaptırdı.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 2 Tarih  Tarih : 27 Nisan 2010 10:52

İnsanların para ve cep telefonu kontörlerini almak için her yolu deneyen dolandırıcılar yine işbaşında. Telefonla dolandırıcılığı artması üzerine başta Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere yetkililer açıklama yaparak vatandaşları dolandırıcılara karşı uyarıları sonuçsuz kalıyor.

Buna son örnek Elbistan’da meydana gelen iki ayrı dolandırıcılık olayında yaşandı. Dolandırıcılığın ilkinde bir zamanlar Pepsi ve firmanın reklamında oynayan Seda Sayan’ın ismi kullanılarak yapıldı.

Pepsi, ünlü sanatçı Seda Sayan ile reklam anlaşmasını bitirirken, Seda Sayan’ın adını kullanıp kandırdıkları vatandaşların para ve kontörlerini alan dolandırıcılar Seda Sayan’ın ismini kullanarak dolandırcılık yapmayı sürdürüyorlar.

Seda Sayan’ın ismini kullanan dolandırıcılar, Elbistan’da 36 yaşındaki R.D.’yi dolandırdılar. Alınan bilgilere göre cep telefonuna ‘Değerli Abonemiz Seda Sayan’ın Pepsi Yaşatır Seni Ramazana Özel Kampanyasından 20 bin TL ödül ikramiyesi kazandınız’ şeklinde mesaj gelen R.D., mesajda yazılı numarayı aradığında karşısına çıkan erkek şahıs kendisinden verdiği numaraya para yatırmasını istedi.

1010 ve 910 TL para yatıran R.D.’ye telefondaki kişi kazandığı ikramiyenin 10 bin TL’sini hesabına yatırdığını, geri kalanı yatırması için tekrar para göndermesini istemesi üzerine R.D. ATM’den tekrar 1010 ve 910 TL para yatırdı. R.D.’nin 4 defa da toplam 3 bin 840 TL para yatırmasından sonra karşı taraftaki kişi telefonu kapatınca R.D.’de eve gidip Pepsi Müşteri Hizmetleri’ni aradı. Pepsi’den ‘bizim böyle bir kampanyamız yok’ cevabını alan R.D., dolandırıldığını anlayarak soluğu Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde aldı ve kendisini dolandıran kişiden şikayetçi oldu.

‘Toplumsal Mesele’ Diyerek Dolandırdılar

Elbistan’da Seda Sayan’ın adı kullanılarak yapılan dolandırıcılığında dışında meydana gelen bir diğer dolandırıcılık ise bir bankanın ismi kullanılarak yapıldı. Kredi kartı kullanmayan 52 yaşındaki N.D.’nin cep telefonunu arayan bir kişi, ‘…..bankasının kredi kartını kullanıyorsunuz, şifrenizi girilerek hesabınızdan para çekilmiş’ dedi.

N.D.’den ‘ben kredi kartı kullanmıyorum’ cevabını alan dolandırıcılar, ‘Bu toplumsal bir mesele bu işleri yapan bir şebeke var onları yakalamamız için size vereceğim hesap numarasına para yatırın’ diyerek N.D.’yi kandırmayı başardılar ve N.D. bunun üzerine telefondaki kişinin verdiği numaraya 500 TL yatırdı. Dolandırıcılar N.D.’den kısa bir süre sonra yatırdığı parasını çekmesini istedi ve N.D. parayı çekemediğini söyleyince tekrar para yatırmasını söylediler. Bunun üzerine N.D. 3 defa daha 500 TL para yatırdı. Toplamda dolandırıcılara 2 bin TL kaptıran N.D.’den telefondaki kişi 1000 TL daha yatırmasını isteyince dolandırıldığını anladı ve o da R.D. gibi polise giderek kendini dolandıranlardan şikayetçi oldu.

R.D. ve N.D.’yi arayarak dolandırıcılık yapan kişilerin kullanıldığı cep telefonlarına ise kapatıldıkları için bir daha ulaşılamadı.

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 2 yorum yazılmıştır.

mountie [ 13 Ağustos 2010 14:50 ]

beni de polis olduklarını iddia eden dolandırıcılar aradı. neyse ki emniyet daha önce cep mesajı ile uyarmıştı ve gazetelerde bu tür şeyler okuyordum. dolayısı ile zokaya gelmedim. biraz mantıklı davranamalım sayın vatandaşlarım

Yapıcı [ 27 Nisan 2010 11:18 ]

Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: