Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

MHP'den 'Elbistan İl Olsun' Ziyareti

MHP Elbistan Teşkilatı, Elbistan'ın il olması için hiçbir siyasi görüş ayrımı yapmadan herkesin birlikte hareket etmesi gerektiği düşüncesiyle sırasıyla AK Parti, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, CHP ve HAS Parti İlçe Teşkilatları'nı ziyaret etti. MHP İlçe Başkanı Ramazan Kaya, ziyarette parti başkanlarına Elbistan'ın il olmayı çoktan hak ettiğini, bir tek valisinin eksik olduğunu belirtirken, tüm parti başkanları da Elbistan'ın il olması gerektiğini söyledi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 2 Tarih  Tarih : 30 Aralık 2010 11:14

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kaya, beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte dün sırasıyla Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İlçe Teşkilatı’nı, Saadet Partisi (SP) İlçe Teşkilatı’nı, Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Teşkilatı’nı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Teşkilatı’nı ve Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.

Ramazan Kaya, Elbistan’ın her şeyi ile il olmaya hazır olduğunu, tek eksiğinin tabelası ve vali olduğunu belirterek; “Elbistan’ın şu dönemde birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Şuana kadar gündeme gelmemiş bir olayla karşı karşıyayız. Elbistan il olacak ilçeler arasında ilk 4. sırada yer alacak kapasiteye sahip. Şimdiye kadar gündeme gelmeyen il olma durumu gündemde. Onun için biz Elbistan olarak siyasi partiler olarak işin takipçisi olduğumuzu söylüyoruz. MHP olarak bu işin takipçisiyiz. Onun için tüm siyasi partileri ziyaret edip destek istiyoruz. Amacımız Elbistan da birlik ve beraberliği sağlamak. Gittiğimiz her yerde bu konuda destek gördük. Eğer Elbistan il olacak ise birlik ve beraberliği sağlamak zorundayız. Görüşleri paylaşmak zorundayız. Eğer icap ediyorsa hep birlikte hareket edeceğiz. Tek vücut olarak basın açıklaması yapacağız. Biz burada Elbistan için yola çıktık. Tabiî ki herkesin bir siyasi görüşü vardır. Ancak bizim için Elbistan’ın il olması konusu daha önemlidir. Elbistan’ın ve çocuklarımızın geleceği için il olmak istiyoruz. Yıllar öncede bu sözler verildi ama bir şekilde unutuldu. Bütün ilçe başkanlarımızdan ricamız birlik ve bütünlük içerisinde hareket etmektir” dedi.

Ziyaret ettiği tüm partilerde bu açıklamayı yapan MHP İlçe Başkanı Ramazan Kaya, beraberindekilerle ilk olarak AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Kaya ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, Elbistan’ın il olması noktasında MHP’nin yaptığı gibi birlikte hareket edilmesi gerektiğini, bireysel açıklamaların yanlış olduğunu belirtirken, kendilerinin de il konusunda çalışma yaptıklarını söyledi.

Memleket meselelerin partinin, siyasi görüşün bir tarafa bırakılarak tüm siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin, kanat önderlerinin bir araya gelerek ortak bir çalışma yapmasının çok daha verimli olacağını belirten Kılıç, Cizre ve Yükseova İlçeleri’nin il olması konusunun tamamen hükümet programı olmadığını, Milli Güvenlik Kurulu’nun hükümetten bir talebi olduğunu söyledi.

Bu talebin hükümet tarafından nasıl karşılanacağı konusunda bir fikrinin de olmadığını ifade eden Kılıç; “İlçe teşkilatları bu işin içinde olmalı ama il sözünü duyup da bazı arkadaşlarımızın olur olmaz yerde açıklama yapmalarını da doğru bulmuyorum. Yani bir kişi veya bir dernek kendi başına çıkıp ‘ben burayı il yapacağım’ demelerinin hoş olmadığı, onları kendi isimleri veya düşünceleriyle ondan bir şey elde etmek olduğu kanaatindeyim. Çalışma böyle olmalı, çalışma teşkilatlarla, ilçe başkanlarıyla, sivil toplum kuruluşlarının tamamının bir araya gelerek olmasını istiyorum. Biri çıkacak, basın toplantısı yapacak ‘ben bu memleketi il yapacağım, şu plakayı söke söke alırım’ gibi ifadelerin doğru olmadığını düşünüyorum. Yukarıdan aldığımız bilgilere dayanarak söylüyorum, Türkiye’de 3 tane ilçe il olacaksa bunun birisi Elbistan olacaktır. Yani bundan dolayı herkesin rahat olmasını istiyorum. Eğer öyle bir şey olmasa bizim burada çok durmamızın da bir mantığı olmaz. Doğudaki ilçeyi saymıyorum. Nüfusu 5 bin de olsa, 10 bin de olsa Milli Güvenlik Kurulu veya Genelkurmay istemiştir, o9nlar da o yönde bir karar almıştır ama onun dışında doğuyu, batı, güneyi, kuzeyi birlikte ele alacak olursak 3 ilçe il olacaksa bunun 1 tanesinin Elbistan olacağını biliyorum. Çünkü Başbakanımız Elbistan’a özel ilgi duyuyor. En son burada yapmış olduğu miting görkemli bir miting olmuştu ve bizim edindiğimiz intibaya göre böyle bir kalabalığın, böyle bir ilgi olacağını da düşünmüyordu. Ortak bir karar alalım, birlikte hareket edelim düşüncesine biz her zaman katlıyoruz, her zaman varız. İş böyle olmalı, siyasi partiler bir araya gelmeli, dernekler, kanaat önderleri bir araya gelmeli ve biz, bir tek vücut olduğumuzu görmeliyiz. Ondan sonra da inşallah tuttuğumuzu koparırız. Eğer hükümetin böyle bir düşüncesi varsa biz bu konuda adım atmış ve ilerlemiş oluruz” dedi.

Ramazan Kaya ve beraberindekiler daha sonra SP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. SP İlçe Başkanı Ali Eminoğlu, Elbistan’ın il olması noktasında üzerlerine düşen her görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirterek; “SP olarak MHP İlçe Başkanımız ve ekibine ziyaret için teşekkür ediyoruz. SP birliktelikten yanadır. Biz de bu konuda arkanızdayız. Bu konuda belirli kriterler oluşturulmalı. Daha önce kriterler Belediye başkanlarının partilerinden istifası ya da vefatı idi. Şimdi ise terör gerekçesiyle il yapma çalışmaları var. İlla bizler elimize taş alıp camlarımı kıralım? Silah alıp dağa mı çıkalım? Sağcı-solcu olarak ikiye mi bölünelim? İl olmak için kriterler bunlar mı? Elbistan’ın çok önceden beri il olma hakkı vardır ve bu günlerde yine gündeme gelmiştir. Bizler bu konuda gereken desteği vermeye hazırız” dedi.

MHP İlçe Başkanı Ramazan Kaya’nın SP’nin ardından BBP İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. BBP Elbistan İlçe Başkanı İbrahim Alagöz, Kaya ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken, Elbistan’ın il olma hakkının artık verilmesi gerektiğini söyledi. Alagöz; “Elbistan için bize düşen neyse fazlasıyla yaparız. Elbistan, stratejik konumuyla, geliriyle, nüfusuyla il olmayı çoktan hak etmiş ama bir türlü bunu becerememiş. Mahalli seçimlerde Sayın Başbakan ‘sizi Sütçü İmam’dan ayırmam’ dedi. Biz, Sütçü İmam’dan ayrılmak istiyoruz. Sütçü İmam ile bizim ne geleneğimiz, ne de göreneğimiz tutuyor. AKP hem Elbistan’da hem de Ankara’da iktidar. Başta da söylediğim gibi Elbistan’ın il olması için Büyük Birlik Partisi olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.

BBP ziyaretinden sonra Ramazan Kaya CHP Elbistan İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Kaya ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden CHP İlçe Başkanı Avukat Mehmet Uzun; “Elbistan’ımızın ekonomik yapısı birçok ilden çok çok daha üstün durumda. Fakat bugüne kadar siyasi iktidarın bakış açısından dolayı il olamadık. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 30 Temmuz 2010 tarihinde Elbistan’da Elbistan’a il sözü verdi ve bunu gittiği yerlerde de söyledi. Açıkçası Cizre ve Yüksekova İlçeleri’nin il yapılacak olmasını yadırgadım. İl yapılmakla tek başına terör önlenmez, terör başka yöntemlerle önlenir. Cumhuriyet Halk partisi olarak bizler Elbistan’ın il olması noktasında gerekeni yapmaya hazırız” dedi.

MHP İlçe Başkanı Ramazan Kaya ve beraberindekilerin son durağı HAS Parti İlçe Başkanı Avukat Bilal Doğan oldu. Kaya ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Bilal Doğan ise şunları söyledi; “Bu bir hizmet meselesidir. Hükümet eğer ilçeleri il yapıyorsa bu konuda Elbistan’ın il olması için mücadeleye varız. Ancak böyle bir program yoksa il konusuyla vakit kaybetme taraftarı değiliz. Biz, Elbistan’a hizmet gelmesi için mücadele edilmesinden yanayız.”

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 2 yorum yazılmıştır.

günay kodaz [ 04 Ocak 2011 00:51 ]

Elbistan il olmalı,Syn başkan Ramazan Kaya beyefendiyi kutlarım,halkın sesi oldunuz,İKTİDAR VEKİLLERİ UTANSIN,ELBİSTAN'IN İL OLMASINA DESTEKTEN KAÇINDIKLARI VE TALEBİ GÖRMEMEK İÇİN DİRENDİKLERİ İÇİN

Ahmet ÖZDEMİR [ 30 Aralık 2010 22:45 ]

BİR GÜN ELBİSTAN İL OLSUN CENABI ALLAH'DA BENİM CANIMI ALSIN......!

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: