Anasayfa | Eczanelerimiz | İletişim-Künye | Resmi Kurum telefonları | Haber Ara | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Takvim

Sayaç

"Adatepe Barajı'nı Bu Yıl Bitireceğiz"

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen Kahramanmaraş'taki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada; "Bugün Kahramanmaraşlılara ayrıca bir müjde vermek istiyorum. Yıllardan beri beklenen Adatepe Barajı'nı da bu yıl bitireceğiz" dedi.
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 10 Mayıs 2011 10:56

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 41 tesisin toplu açılışını gerçekleştirmek için mitingin ardından 41 tesis arasında yer alan Kahramanmaraş Adalet Sarayı’na geçti. Burada yetiştirme yurdu öğrencilerinden oluşan folklor ekibiyle karşılanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a Adalet Bakanı Ahmet Kahraman, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri ve adayları da eşlik etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Başbakan Erdoğan’a Kahramanmaraş’a yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti.

Kocatepe’nin ardından bir konuşma yapan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ise bakanlığın Kahramanmaraş'ta yaklaşık 400 milyon TL'lik yatırımı bulunduğunu kaydetti. Açılışı yapılan Kılavuzlu barajı ile de 942 bin dekar alanlık arazinin sulanacağını belirten Eroğlu şunları söyledi; “Kahramanmaraş bir su ve orman şehri. Ayvalı Barajı hem buraya sulama suyu getirecek hem içme suyu elde edilecek. Bugün de Kılavuzlu barajı olarak bilinen 61 metre yükseklikteki bir barajın açılışını yapacağız. Bu baraj 942 bin dekarlık bir

alanı sulayacak. Bu sadece Kahramanmaraş değil aynı zamanda Gaziantep'teki arazilerde buradan istifade edecek. Bu barajın maliyeti 223 milyon TL'dir. Ayrıca enerji üretimi de var ve yılda 248 milyon kw/saat elektrik üretecektir aynı zamanda. Bugün Kahramanmaraşlılara ayrıca bir müjde vermek istiyorum. Yıllardan beri beklenen Adatepe barajını da bu yıl bitireceğiz.”

Bakan Eroğlu’nun konuşmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı. Tesisleri Kahramanmaraş'a kazandırmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Erdoğan; “Şu anda çok heyecanlıyım, çok coşkuluyum. Gerek meydanda, gerek cadde boyu buraya gelene kadar Edelerin heyecanı heyecanım oldu. Heyecanım onların heyecanı oldu ve bugün bu eserlerin Kahramanmaraş'a kazandırılmasından dolayı da ayrıca memnunum. Şu anda önünde bulunduğumuz adalet sarayı Türkiye'nin müstesna adalet saraylarından biri oldu. Yerel mimari ile böyle bir anlamlı bir projenin hayata geçmesi beni gerçekten duygulandırdı” dedi.

Erdoğan, konuşmasının devamında şunları söyledi; “  Şu anda önünde bulunduğumuz Kahramanmaraş Adalet Sarayı Türkiye'deki müstesna adalet saraylarından bir tanesi oldu. Yerel mimariyle böyle anlamlı bir projenin hayata geçmesi beni gerçekten duygulandırdı. Başta Bakan arkadaşlarım olmak üzere tüm emeği geçen arkadaşlarımı tebrik ediyor ve kutluyorum. Üniversitemizin Fen-Edebiyat Fakültesi'nin açılışını yaparak çıtayı biraz daha yükseltiyoruz. Ayrıca Gülizar Şamil Aktaş Lisesi'ni, Turgay Ciner Endüstri Meslek Lisesi'ni, 5 Nisan İlköğretim Okulu'nu, Yahya Kemal İlköğretim Okulu'nu, Çağırkan İlköğretim Okulu'nu, İsmail Kurtul İlköğretim Okulu'nu, Aysel Çalık İlköğretim Okulu'nu, Ahmet Bayazıt İlköğretim Okulu'nu, Vilayetler Birliği ve Bahçelievler Ana Okulları'nı, TOKİ tarafından yapılan ortaöğretim pansiyonunu da bugün hizmete alıyoruz. Buradan bu eğitim kurumlarını Kahramanmaraş'a kazandıran Milli Eğitim Bakanlığımıza, TOKİ'ye, Valiliğimize, İl Özel İdaremize ve hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.

Buradan bu kurumları Kahramanmaraş'a kazandıran tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Özel idaremiz tarafından 3 bin 600 hektar alan sulamaya açıldı onuda bugün hizmete alıyoruz. KÖYDES ile ilgili projeleri biliyorsunuz ayrı ayrı anlatmaya zaman yetmez ve Kahramanmaraş ekonomisine katkı sağlayacak bu yatırımlardan dolayı özel sektörümüzü tebrik ediyorum.

Birazdan Kılavuzlu Barajı'nın açılışını yapacağız, bu tesislerimizinde Kahramanmaraş halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Artık ustalık döneminin eserlerini artık çok farklı şekilde götürecek ve 2014 sonunda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi olarak tüm mülki sınırları kapsayacak şekilde aynen İstanbul'da, Kocaeli'de olduğu gibi artık mülki sınırlar Kahramanmaraş'ın Büyükşehir sınırları haline geliyor. Şuanda Kahramanmaraş ne denli güzelse, yapılan projelerden sonrada daha güzel olacaktır. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum, saygılarımı sunuyorum.”

Erdoğan, konuşmasın ardından Adalet Bakanı Ahmet Kahraman, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ve Kahramanmaraş belediye Başkanı Mustafa Poyraz ile birlikte Kahramanmaraş Adalet Sarayı’nın da içinde bulunduğu 41 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan, konuşmasından sonra adalet sarayını gezdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı 41 tesis ise şunlar: 1- Adalet Sarayı, 2- KSÜ Fen Edebiyat Fakültesi, 3- Bahçelievler Mahallesi Anaokulu, 4- Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, 5- Ahmet Bayazıt İlköğretim Okulu (Cumhuriyet Mahallesi Genel Lise), 6- Gülizar Şamil Aktaş Lisesi, 7- Ayser Çalık İlköğretim Okulu (Ayser Çalık Lisesi), 8- İsmail Kurtul İlköğretim Okulu, 9- Çağırgan İlköğretim Okulu, 10- Yahya Kemal İlköğretim Okulu, 11- 5 Nisan İlköğretim Okulu, 12- Zekeriya Tanrıverdi İlköğretim Okulu, 13- 12 Şubat İlköğretim Okulu, 14- İMKB Tekstil Endüstri Meslek Lisesi, 15- Turgay Ciner Endüstri Meslek Lisesi, 16- Orta Öğretim Pansiyonu (TOKİ), 17- Kılavuzlu Barajı, 18- 3600 Da Alan Sulama Açılmıştır, 19- Kadın Sığınma Evi, 20- Selçuklu Mahallesi Parkı, 21- Binevler Mahallesi Parkı, 22- Doğa Taş Kesme Tesisi, 23- Dedeoğlu Konağı Restorasyonu ve Şairler ve Yazarlar Evi Olarak Teşhir ve Tanzimi, 24- Mahmut Arif-i Paşa Konağının Restorasyonu ve Etnografya Müzesi Olarak Teşhir ve Tanzimi, 25- Kahramanmaraş Belediyesi Parkı (Elbistan İlçesi Çiçek Köyünde Yapılmıştır), 26- Merkez ve İlçelere Bağlı 41 Köyde Kanalizasyon, Tesis Geliştirme, Yenileme, İçmesuyu, Tesis Yapımı, Köy İçi Düzenleme ve Jeolojik-Jeoteknik Çalışmalar, 27- Merkez SGK Hizmet Binası, 28- Pazarcık SGK Hizmet Binası, 29- Elbistan PTT Hizmet Binası, 30- Merkez ve 9 İlçede Köylere Hizmet Birliği Tarafından Yapılan 205 Proje, 31- Türkoğlu İlçesi Hatice ve Zekeriya Tanrıverdi Bölge Yatılı Kur’an Kursu, 32- Şirikçioğlu Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş., 33- Teknomelt Teknik Men.San.Tic. ve Paz.Ltd.Şti., 34- Balfa Mobilya Dayanıklı Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., 35- Özyürür Bakalit Kulp ve Metal Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., 36- Gümüşoluk Metal Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., 37- Emin Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., 38- Arsan Dokuma Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş., 39- Kırteks Metal Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., 40- Sadık Akaryakıt Nakliyat Tarım Gıda İnşaat Oto Sanayi Ticaret Ltd.Şti., 41- Akyıldız Mutfak Eşyaları İmalat Gıda Tekstil Taş.Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.,

Bu haberi paylaş: Google Favorilerime Ekle Google Facebook'a GönderFacebook Yahoo'ya EkleYahoo Digg'e EkleDigg Del.icio.us'a EkleDel.icio.us
 
Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Adnan Güllü Adnan Güllü
WASHİNGTON ANITI ve OSMANLININ HEDİYESİ

Tarihçi

Zafer Eren Zafer Eren
KIRMIZI VE GRİ

DÜZ AYNA

A.İhsan Kuyumcu A.İhsan Kuyumcu
YOL AYRIMI

Şair-Yazar-Ressam

Mustafa Eşlik Mustafa Eşlik
YÖNETİCİLİK, LİDERLİK VE DUYGUSAL ZEKA

Yazar

Mahir Başpınar Mahir Başpınar
CÜCÜK TEPE (!)

Şair-Yazar

Hanifi Kara Hanifi Kara
EFENDİLER EFENDİSİ'NE

Eğitimci, Şâir ve Yazar

Sait Çolakoğlu Sait Çolakoğlu
ANAMIZ

Şair

Ömer Çay Ömer Çay
SEFA GELDİN RAMAZAN

Şair

Bilal Ay Bilal Ay
SUÇ KİMİN?

Ziyaretçi Defteri

OKU

YAZ

Gazetemiz

Önceki Gazeteler İçin Tıklayınız

Elbistan'da Hava


RSS Kaynağı 

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
bizimelbistangazetesi.Com © 2007-2017 Tüm Hakları Saklıdır.Kardeş Site www.bizimogretmenler.com Düzenleme: Kosker - Yazılım: